Skip to main content

Výstava 5+5 v Budatínskom hrade:
David Reitšpís, Peter Pyppo Dlhopolček a diela inšpirované prírodou


Dvaja žilinskí výtvarníci, dva rozdielne výtvarné prístupy a 10 prác inšpirovaných lokálnou faunou a slovenskými pohoriami. To je Výstava 5+5, ktorú si môžete už od 16. 7. 2018 pozrieť v kaplnke Budatínskeho hradu.


David Reitšpís je žilinský výtvarník zameriavajúci sa na tvorbu drevených plagátov s využitím kombinácie CNC vypaľovania a farby. V tomto procese hľadá rovnováhu medzi celkovou symetriou a konkrétnym tvarom. Jeho ťažiskovými témami sú príroda a železnice. Na výstave prezentuje päť koncepčných grafík s motívom kopcov slovenských pohorí. Medzi inými napríklad Malý Kriváň, Rysy či Ďumbier. 
www.davidreitspis.com


Druhým výstavujúcim je Peter Pyppo Dlhopolček, grafický dizajnér a výtvarník zo Žiliny, zakladateľ ateliéru Profigrafik.sk. Ako dizajnér sa venuje okrem iného najmä 2D grafike a ilustrácii. Vystavované plagáty z jeho dielne sú na tému fauny žijúcej v Budatínskom parku. Pre túto výstavu vytvoril sériu s použitím vektorovej grafiky. Nájdete na nej pinku lesnú, užovku či netopiera Raniaka hrdzavého. 
www.profigrafik.sk


Vernisáž 16. 7. 2018 o 18.00 hod.


Výstava je prístupná verejnosti od 16. 7. do 31. 8. 2018, otvorené každý deň od 9.00 do 17.00 hod. Viac informácií získate priamo v Budatínskom hrade alebo na webovej stránke www.pmza.sk.