Skip to main content

Celú krajinu nezachránime, pomáhame konkrétnym ľuďom

Vojna na Ukrajine zasiahla aj našich blízkych priateľov z Užgorodu. Hyperinflácia, chudoba, neistota, strach, povolávanie mladých ľudí bojovať, aj keď vojnu odmietajú… Nevieme si to predstaviť. Priemerná mesačná mzda v hrivnách je momentálne v prepočte 30 eur, teda ak máte vôbec nejakú prácu. Nedá sa z toho žiť.


Užgorod leží hneď na slovensko-ukrajinskej hranici. Dlhé roky tam chodím, sú mi ako rodina – maliari, hudobníci, DYI umelci. Nie je v našich silách pomôcť Ukrajine v širšom meradle, preto sme sa rozhodli na Stanici pomáhať konkrétnym ľuďom.


3


Dizajn plagátov a mesačných programov Stanice preto napr. od januára navrhuje Marsel Onisko, ktorému sme dali aspoň takúto prácu. (Marsel Onisko bol jedným z umeleckých šéfov časopisu Panic Button, ktorý sa stále dá kúpiť na Stanici.) Na Malom trhu budeme predávať keramické výrobky od Bandyho Šoltésa. Plánujeme urobiť koncert hudobníkom z Ukrainy a vzniká aj ukrajinská súčasná opera.


Ak chcete popdoriť túto neformálnu iniciatívu a pomôcť tak konkrétym ľuďom, príďte na Malý trh za ukrajinskou keramikou, v budúcnosti na koncert alebo už teraz sa dá kúpiť v bare na Stanici plagát od Marsela Oniska za symbolickú cenu min. 2 eurá, z limitovanej edície 10 ks plagátov ručne tlačených na Stanici sieťotlačou.


2


1 euro od nás = 5 chlebov na Ukrajine
a to sa v dnešnej situácii počíta.

Vďaka!


Robo Blaško, Stanica
0907 425 221