Skip to main content

Princess Chelsea (Nz)
koncert
streda 27. 5. 2015, 20.00


Takéto správy oznamujeme obzvlášť radi – Chelsea Nikkel alias Princess Chelsea z Nového Zélandu sa v rámci svojho európskeho turné zastaví aj v Žiline. Pred takmer štyrmi rokmi sa preslávila skladbou The Cigarette Duet, ktorá na YouTube doteraz nazbierala viac ako devätnásť miliónov pozretí. Poznáte? Určite. Chelsea ale rozhodne nie je hviezdou jedného hitu, čo dokazuje jej druhý štúdiový album The Great Cybernetic Depression, ktorý k nám príde predstaviť.


Pesničky Princess Chelsea sa pohybujú „na neviditeľnej hranici medzi slastným snením a nočnými morami“ (ako napísal portál Allmusic) – za smiechom sa skrýva smútok, melancholické nálady naopak rada zhadzuje surreálnymi obrazmi. Jej nežné depresie sa dajú počuť aj na novom albume, ktorý vychádza v máji a ponúka podľa jej slov: „Pohľad do blízkej budúcnosti, kde posadnutosť technológiami priviedla spoločnosť do ťažkého úpadku“. Na albume je paradoxne viac elektroniky ako na debute, jej výnimočná schopnosť rozprávať pútavé príbehy z každodenného života ale zostala.


 Nové pesničky odohrá Princess Chelsea pred žilinským publikom spolu so svojou kapelou. Na svoje by si mali prísť fanúšikovia Goldfrapp, Imogen Heap, či Me And My Drummer.


 


 Vstupné v predpredaji: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti); na mieste: 6,00 / 4,00 €


Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.