Skip to main content

ME-SA / BOD.Y / Renan Martins de Oliveira:
Let Me Die In My Footsteps
tanečné predstavenie / predpremiéra
piatok 15. 5. 2015, 19.00


V inscenácii Let Me Die in My Footsteps sa štvorica tanečníkov ocitá v kríze, ktorá je východiskovým bodom rozporuplnej cesty konfliktov a rozuzlení. Jemne nostalgická, naživo vytváraná zvuková krajina Gaspera Piana ostro kontrastuje vysilujúcu živelnosť tanečníkov. Vo svojom najnovšom projekte sa Renan Martins de Oliveira snaží vytvoriť čisto tanečné predstavenie, v ktorom pohybový slovník vzniká z nevyhnutnosti dotýkať sa a byť spolu.


Skupina ME-SA vznikla v roku 2008. Funguje ako otvorená platforma, ktorá kombinuje autorské projekty s pozývaním hosťujúcich choreografov ako z československej, tak z medzinárodnej tanečnej scény. V roku 2013 sa ME-SA po prvýkrát dostala na zonam tzv. Priority Companies siete Aerowaves, a to vďaka projektu Much More Than Nothing choreografického dua Peter Šavel / Stano Dobák. Súbor trikrát získal nomináciu na Tanečnú inscenáciu roka. V roku 2015 získala Martina Hajdyla Lacová, jedna zo zakladateliek ME-SY, ocenenie Tanečnica roka za svoj výkon v predstavení SuperNaturals, ďalšiemu projektu súboru, ktorý je na prestížnom zozname Aerowaves, tentokrát pre rok 2015. ME-SA pravidelne uvádza svoje projekty na významných festivaloch, napr. Spring Forward, Tanec Praha, Česká taneční platforma alebo APAP / NYC.


Choreografia: Renan Martins de Oliveira

Spolupráca, účinkujú: Martina Hajdyla Lacová, Soňa Ferienčíková, Karolína Hejnová, Gasper Piano a Benjamin Pohlig
Alternácia: Helena Araujo
Hudba: Gasper Piano
Kostýmy: Victor Perez Armero
Produkcia: ME-SA, BOD.Y a Seventyseven vzw
V spolupráci s: Studio ALTA a Stanica Žilina-Záriečie
Za podpory: Magistrát hlavního města Prahy, Ministersvo kultury ČR, Ministerstvo kultury SK, ALT@RT, Seventy Sevenwww.me-sa.cz
www.renancaldoverde.wix.com/renan-martins


Vstupné: 5,00 / 3,00 € (dospelí / študenti)

Rezervácia vstupeniek: rezervacie@stanica.sk, 0948 344 606
Rezervované vstupenky je potrebné si vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade budú uvoľnené do predaja. Ďakujeme za pochopenie.