Skip to main content

Noc literatúry 2015
streda 13. 5. 2015, 18.00 – 22.00
rôzne mieste v Žiline


Žilina sa po piatykrát zapája do medzinárodného podujatia Noc literatúry, ktoré iniciovali České centrá rôznych európskych krajín. V priebehu jedného večera môžete spoznať osem ukážok z diel súčasných európskych autorov, ktoré budete mať možnosť si vypočuť na ôsmich netradičných miestach.


Čítať budú osobnosti zo Žiliny a slovenskej kultúrnej scény, napríklad riaditeľka Nadácie krajina harmónie Soňa Holúbková, športový organizátor, tréner a športovec Peter Zanický, umelecká vedúca Bábkového divadla Žilina Jana Eliášová, herečka Anna Čonková, podnikateľ a developer Slavomír Bodis, svetový vodný slalomár Ľuboš Šoska či Viktor Szitkey a Martin Čech. Miestami čítania budú Mestská plaváreň, Diecézna charita, CO kryt pod Fakultnou nemocnicou s poliklinikou, piváreň Tempo, Športová hala, budova Elektrární, Ciachovňa a Krajská knižnica v Žiline.


Na každom z uvedených miest získate brožúrku s podrobnými informáciami a mapkou, vaša trasa preto môže začať v ľubovoľnom bode. Čítania prebiehajú od 18.00 paralelne na všetkých miestach v 30 minútových intervaloch (15 min. čítanie, 15 min. presun na ďalšie miesto).


Na jednotlivých miestach obdržíte pečiatku. Ak ich zozbierate všetkých osem, máte možnosť zapojiť sa do súťaže o knižné tituly z vydavateľstiev Slovart a Artforum. Žrebovanie sa uskutoční na literárnom ponocovaní po 22.00 h v kníhkupectve Artforum na Mariánskom námestí.


www.nocliteratury.cz