Skip to main content

Mestské divadlo Žilina predstavuje program na marec. V ňom vás čakajú staršie predstavenia ale aj novinky. “Program divadla na marec je namiešaný zo žánrovo rôznorodých podujatí, pričom v zákulisí divadla budú prebiehať intenzívne prípravy novej hry. Upozorňujeme na divadelnú talkshow Vitajte doma s Ľubošom Kostelným a koncert bratislavskej kapely Korben Dallas,” pozýva Dagmar Košťanová z Mestského divadla Žilina.


Vitajte doma s Ľubošom Kostelným

Marcová divadelná talkshow “Vitajte doma s” priblíži dôvernejšie ďalšiu významnú osobnosť slovenského divadla, herca SND v Bratislave a pedagóga Ľuboša Kostelného. Herec, ktorý si podľa vlastných slov toto povolanie zásadne neplánoval, patrí k najvýraznejším hereckým osobnostiam. Svoje herecké poslanie spojil i s učiteľským a ako povedal v jednom zo svojich rozhovorov, ani toto neplánoval. V úlohe hostiteľky a moderátorky sa opäť predstaví Soňa Műllerová a hudobné prestávky budú patriť Renáte Čonkovej a Vivien Čonkovej. Divadelné rozhovory s Ľubošom Kostelným sú plánované na  2. marca o 19:00.


Koncert Korben Dallas

Tešiť sa môžete aj na koncert kapely Korben Dallas. Predstavia tak ich piaty album, ktorý sa bude volať Stredovek. “Hudobná tvorba kapely Korben Dallas sa do povedomia hudobnej verejnosti uviedla impozantne. Ich hudobný album Karnevalová vrana z roku 2013 získal na Radio_Head Awards cenu za najlepší album a Korben Dallas cenu za najlepšiu koncertnú kapelu. Zostava muzikantov Lukáš Fila, Ozo Guttler, Juraj Benetin rada spolupracuje aj s inými hudobníkmi a skupinami,” predstavuje kapelu Dagmar Košťanová. V Žiline sa kapela predstaví s koncertom „Korben Dallas Stredovek“ 25. marca o 20:00.


Samozrejme sa môžete pozrieť aj na ďalšie predstavenia. Kompletný prehľad predstavení nájdete na stránke Mestského divadla, kde si zároveň môžete rezervovať vstupenky.