Skip to main content

Začiatok nového roka je aj obdobím bilancovania. Aj my sme sa obzreli trochu späť a prinášame vám prehľad toho najzaujímavejšieho, na čom sme počas tohto roku pracovali. 


Tak ako aj po minulé roky máme za sebou kus poriadnej roboty: kvantum prezentačných materiálov, veľké aj malé projekty, zaujímavé spolupráce, nejaké tie výstavy, úspešné redizajny, nové logá, pár pekných knižiek a jednu „srdcovku“. Ale poďme pekne po poriadku… 


Dlhodobé projekty 

Máme radi svojich klientov a snažíme sa o ich grafiku a marketing starať poriadne. Vážime si ich dôveru a snáď aj preto sú už roky s nami. Nájdete medzi nimi developerskú spoločnosť Istrofinal, pre ktorú marketingovo a graficky spravujeme projekty: Rudiny 2, Kasárne Brezno, Kamence v Kysuckom Novom Meste, obchodnú galériu Naša v Košiciach a znovu rozbiehame projekt Elektrárne. Opäť sme intenzívne pracovali s belgickým klientom CONCORD Europe, pre ktorého sme pripravili viacero printových publikácií. Graficky zastrešujeme aj Štátny komorný orchester v Žiline, Rosenfeldov palác, Stanicu Žilina-Záriečie, Novú Synagógu, Mestské divadlo v Žiline a množstvo ďalších nemenej zaujímavých klientov. 


TOP 2018 

Obzvlášť pyšní sme na najnovšiu realizáciu s našou obľúbenou architektkou Katarínou Luciakovou. Tak ako aj pri ostatných spoluprácach s ňou (reštaurácia Korzo, Na rohu….) sme spoločnými silami vytvorili úplne nový originálny vizuál modernej reštaurácie v Bytči. A to, že si potrpíme na detaily si „V uličke chuti“ naozaj všimnete. Okrem loga, tapiet a polepov sme navrhli aj špecifické dizajnové prvky do interiéru tak, aby naplno vynikol celý Katkou úžasne vymyslený priestor reštaurácie. 


O tom, že medzi naše obľúbené práce patria knižky sme už neraz písali. A aj tento rok sa nám ich zopár naozaj podarilo. Napríklad jedinečná monografia Budatínsky Hrad je dôkazom toho, že aj odborná kniha môže byť moderná, vhodná pre širokú verejnosť a milým darom pre všetkých milovníkov histórie. Z historického súdka je aj kniha Mince v základoch domov: Osudy peňazí nielen z Papradna. Pre maškrtníkov sme graficky spracovali Kuchárku do poslednej omrvinky. Medzi naše špeciálne srdcovky jednoznačne patria Zveroši


Zveroši je zábavná detská knižka plná krátkych vtipných básničiek a farebných ilustrácii. Je to osobný projekt nášho art direktora Petra Dlhopolčeka (ilustrácia, grafika) a jeho manželky Lindy (text). To, že s marketingom vieme robiť sa nám potvrdilo aj po uvedení knižky na crowfoundingovej platforme Startlab. Požadovanú cieľovú sumu, aby sa knižka mohla vydať, sa nám podarilo dosiahnuť behom prvých dvoch dní kampane. Knižka už je na svete a teší sa obľube detí aj ich rodičov – viac o projekte nájdete na www.zverosi.sk


Okrem knižiek, sme v lete otvorili aj peknú výstavu v Budatínskom hrade. Spolu s Davidom Reitšpísom Výstava 5+5


Z umeleckých projektov by sme ešte dali do pozornosti ocenenie nášho plagátu Shut up!, ktorý bol reakciou na nešťastné udalosti, ktoré sa odohrali na Slovensku. 


Ako milovníci kultúry si veľmi ceníme spoluprácu s Rosenfeldovym palácom v Žiline, kde sme pre stálu expozíciu „Bábky v podkroví“ pripravili všetky tlačoviny. 


Ako vášniví minimalisti máme radi aj drobnú softvérovú grafiku, akou sú napríklad programové ikonky. O jeden z masívnejších tréningov v tejto oblasti sa nám postarala spoločnosť IPESOFT, pre ktorú sme ich tento rok navrhli a vytvorili vyše 400 kusov. 


Naďalej sa venujeme aj logo tvorbe a redizajnu. Z tých najzaujímavejších prác môžeme napríklad uviesť redizajn loga Československá pivotéka, ktoré si všimol aj internetový portál Startitup a nás zaň pochválil. Medzi novými logami v našom portfóliu nájdete reštauráciu VegGo, bezobalový obchod Do vrecúška, jógové centrá Yoga.lab, či Lotusporo Yoga, či už spomínanú reštauráciu V uličke a mnohé ďalšie. V oblasti produktového dizajnu pracujeme dlhodobo so sympatickou značkou Yako Yako, pre ktorú sme tento rok navrhli nové špeciálne kolekcie vzorov na exkluzívne šatky na nosenie. 


Ďalším z mimoriadnych tohtoročných úspechov je Festival Hory a mesto v Žiline. Nabitý program, úžasní hostia a perfektná atmosféra sú synonymá tohto už v poradí 6. ročníka. Nehovoriac o tom, že sme dosiahli zatiaľ historicky najväčšiu divácku účasť. 


Okrem grafiky sa venujeme aj marketingu. Ten sa poslednou dobou sústreďuje stále viac a viac do online vôd. My v nich plávame pomerne slušne. Pripravili sme viacero úspešných kampaní, navrhli s prevádzkovali množstvo web stránok. 


Grafika, marketing, propagačné materiály, animácie, výstavy, knižky, ikony, veľa veľa komunikácie – bol to naozaj pestrý rok. Ak sa vám naša práca páči, radi vytvoríme niečo aj pre vás. Tak teda do videnia v roku 2019!


Profigrafik.sk