Skip to main content

Martin Špirec: Kusy z hard disku / Hard Disk Pieces
vernisáž výstavy
štvrtok 5. 3. 2015, 18.00, galéria Plusmínusnula

Objekty, kde sa banalita a low-cost DIY estetika mieša s vysokým umením. Bezočivé a nahlúple procesuálne inštalácie, ktorých výroba však trvala niekoľko rokov. V galérii Plusmínusnula Martin Špirec vystaví sériu diel, ktoré už dlho zamýšla realizovať, alebo ich má už dlho hotové, no nikdy ich nevystavil.


Kurátorka: Katarína Gatialová


Výstava potrvá do ± 3. 4. 2015.


Martin Špirec (*1980 Čadca) je absolventom ateliéru +-XXl prof. Daniela Fishera na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, kde pôsobí ako interný doktorand a odborný asistent. Špirec je mimoriadne produktívny umelec, ktorého tvorbu môžete zaručene rozpoznať podľa niekoľko znakov. Jeho absurdné a vtipné objekty, videá, maľby, printy a inštalácie využívajú rôzne privlastnené objekty z bežného života, ktoré Špirec hravo pretvára na niečo iné a dáva do nových súvislostí. A hoci sa forma jeho diel nesie v duchu naivnej estetiky, vždy sa jedná o dôkladne premyslené a sofistikované gestá.


http://martinspirec.com


Galériu Plusmínusnula nájdete v Žiline na Hurbanovej ulici č. 11 – v priestore informačného centra pri Novej synagóge. Galéria-infocentrum je v testovacej prevádzke otvorená v pracovné dni od 12.00 do 17.00 h. V iných časoch alebo v prípade, že je zatvorené, môžete volať Marekovi Adamovovi na tel. 0907 137 145 a dohodnúť si otvorenie.


Vstup voľný.

spirec