Skip to main content

Aj tento rok máme nominované až tri knižky na Knihu Horného Považia 2017, čo nás veľmi teší. Nájdete medzi nimi aforizmy od Tomáša Lazára, Príbeh svätojánsky a poslednú knižku z nášho ateliéru, monografiu Budatínsky hrad.


BELETRIA 

Tomáš Lazár 
Slovo miesto činu 
Nová kniha aforizmov a epigramov prináša to, čo autor za ostatné 3 roky napísal. Vtipne predstavujú životné skúsenosti a situácie, s ktorými sa budete vedieť stotožniť aj vy. 


slávnostné odhalenie divina

ODBORNÁ LITERATÚRA 

Marek Sobola a kol. 
Príbeh svätojánsky. Socha sv. Jána Nepomuckého v Divine 
Ján Nepomucký je jeden z najviac zobrazovaných svätcov bývalej Habsburskej monarchie. Kniha poodhaľuje život a charizmu sv. Jána Nepomuckého, nielen v našom regióne, ale krátkym exkurzom aj v medzinárodnom kontexte. 


ODBORNÁ LITERATÚRA 

Peter Bednár, Zuzana Staneková, Peter Šimko a kol. 
Budatínsky hrad 
Monografia, v ktorej sú publikované archeologické a stavebno-historické výskumy z niekoľkých sezón, ktoré boli podnietené obnovou Budatínskeho hradu. Súčasťou monografie sú taktiež najnovšie archívne výskumy. Odborný text je doplnený množstvom fotografií, pôdorysov, rezov a plánov v mimoriadne kvalitnom vizuálnom prevedení. Monografia vyšla v spolupráci Považského múzea v Žiline a Archeologického ústavu SAV Nitra, podporená bola Žilinským samosprávnym krajom a Agentúrou na podporu vedy a výskumu. 


Link na ktorom môžete dať Váš hlas:
https://docs.google.com/forms/d/1LFaeAa8Axcv6PrTNm7Gar79804fQWLFr-Dr5Wd4tac4/viewform?ts=5a2791df&edit_requested=true

Budeme veľmi radi ak za niektorú z týchto pekných knižiek zahlasujete.