Skip to main content

Máme za sebou ďalší úspešný rok plný zaujímavých spoluprác. Pribudli nám noví klienti, nové podnety a kreatívne práce. Sme šťastní, že stále viac zákazníkov má záujem o vlastné, jedinečné grafické a marketingové riešenia. Originálne logá, na mieru šité komunikačné a marketingové predmety, premyslené grafické spracovanie kníh a bulletinov, sofistikované inštalácie výstav, či organizácia festivalu Hory a mesto – Žilina, aj taký bol rok 2016.


Navrhli sme množstvo unikátnych dizajnov. Imidžové panely na výstavu v Budatínskom zámku – Drotárstvo a (ne)uveriteľný príbeh jedného remesla. Kompozične sme produkčne zastrešili veľmi zaujímavú výstavu o SNP v obci Sučany, vďaka Múzeu SNP v Banskej Bystrici a Zväzu protifašistických bojovníkov v Martine sa nám podarilo vytvoriť unikátnu funkčnú výstavu.


Ukážka grafík SNP v obci Sučany

Ukážka grafík Drotárstvo a (ne)uveriteľný príbeh jedného remesla


Vypracovali sme marketingové plány pre Mestské divadlo v Žiline. Navrhli grafický manuál, logo, výstavné panely, propagačné materiály a ďalšie prvky pre Rosenfeldov palác.


Nemenej zaujímavá bola spolupráca s headhunter spoločnosťou QSXL z Holandska, pre ktorú sme zjednocovali grafické prvky, vytvárali detailné ilustrácie ku konkrétnym produktom z ich portfólia.

artwork_qsxl8

artwork_qsxl9

artwork_qsxl10

artwork_qsxl4

artwork_qsxl5

artwork_qsxl6

artwork_qsxl7

artwork_qsxl1

artwork_qsxl2

artwork_qsxl3


Už po tretíkrát sme zorganizovali v spolupráci so Stanicou Žilina-Záriečie stále úspešnejší formát  – festival Hory a mesto – Žilina, filmovú prehliadku toho najlepšieho zo sveta outdoorového športu a dobrodružstva, obohatenú o prednášky mimoriadne zaujímavých hostí. O expedícii na Mount Everest porozprával Ján Madarás a Michal Novota a svoj nový film Sloboda pod nákladom prišiel uviesť Pavol Barabáš. Kreatívnym obohatením festivalu bola veľkoplošná maľba na tému hory a mesto od Petra Dlhopolčeka z nášho ateliéru v spolupráci so šikovným street artovým umelcom Petrom Trmosom z Martina a samozrejme už tretí originálny motív festivalu, o ktorý sa tento rok postaral VJ, ilustrátor a graficky dizajnér v jednej osobe – Tomáš Rybár z Bratislavy.


Najviac sme pyšní na úžasnú 430-stranovú knižku Opevnenia na Liptove – refúgiá, hradiská a hrádky od praveku po stredoveku od Martina Furmana, ktorú sme kompletne pripravili a doplnili o vtipné ilustrácie a tým knižku obohatili o pútavú grafickú formu.


Ďalšou knižkou z nášho ateliéru je Úvod do sociológie od Lukáša Bombu. Za sebou máme aj množstvo divadelných plagátov, či už pre tanečné štúdio Alta z Prahy, klavírne recitály alebo Kultúrne centrum Dunaj, na ktorých sme spolupracovali napríklad aj s Jurajom „Šokom“ Tabačkom a Lukášom „Puchom“ Púchovským, našimi obľúbenými hercami a komikmi.


Taktiež nás teší, že sa nám podarilo zúčastniť na projekte reštaurácie NAROHU, kde sme nielen vytvorili logo a všetky grafické prvky, ale aj spolupracovali na interiérových doplnkoch ako sú na mieru zhotovené tapety pre konkrétny priestor, navrhnuté tvary tabúľ na menu a ďalšie dizajnové prvky. Podobným projektom bolo aj fashion štúdio Manifique, predajňa prírodnej kórejskej kozmetiky K-beauty 101 v OC Mirage a prekrásny detský obchod Bubliboom na Bulvári, kde sme okrem hravého loga ručne striekali nápisy do interiéru.


Sme známi hlavne tvorbou logotypov. Tvorba loga nás veľmi baví. A to hlavne z dôvodu, že sme pri zrode alebo prerode/redizajne niečoho nového, niečoho, čo obsiahne celú značku, spoločnosť či produkt do konkrétnej jednoduchej a jednotnej pútavej podoby. Logo navrhujeme vždy na mieru tak, aby bolo funkčné, výstižné, nápadné, zapamätateľné a klient s ním nemal starosti.


Našou záľubou je výroba tričiek s originálnymi motívmi, snažíme sa ich robiť nositeľné a aj napriek tomu, že sú to často reklamné tričká, nepatria do skrine na spodné miesto, ale ľudia ich veľmi radi nosia.


Okrem komerčnej práce máme aj vlastnú tvorbu. Sú ňou hlavne serigrafie tlačené v limitovaných množstvách, niektoré aj konkrétne vytvorené pre obľúbenú osobu.


Každým rokom sa  snažíme robiť veci lepšie, živšie, moderne, aktuálne a vymýšľať stále niečo nové – niečo, čo baví.
A preto Vám prajeme, nech je rok 2017 minimálne rovnako úžasný a nech Vás baví ešte viac!