Skip to main content

Ako kedy. V tomto prípade úprimnosť, chuť učiť sa a kreativita. Presne tieto vlastnosti k nám priviedli Katarínu, našu najnovšiu posilu v tíme Profigrafik. 


Od konca minulého roka je súčasťou ateliéru nová junior grafička, Katka Krajčíková. V podstate neplánovane, ale s maximálnym nasadením. Jej story je o tom, že aj bez veľkých pracovných skúseností si môžete začať plniť svoje profesné sny naplno. 


Katka už, samozrejme, základné skúsenosti s grafikou mala, pôsobila v Žiline aj v Prahe, odkiaľ sa na jeseň minulého roka plánovala vrátiť domov. Oslovila náš ateliér, či nehľadáme posily. Novým spoluprácam sa nebránime, práve vďaka tomu dokážeme naplniť očakávania našich klientov k ich absolútnej spokojnosti. Nerobíme ale cielený nábor. Katka nás však dostala motivačným listom. „Moja motivácia zlepšiť sa a naozaj poňať grafiku umelecky je obrovská. Keby ste mi dali šancu, mali so mnou trochu trpezlivosti a trochu ma nasmerovali, určite by som bola pre vás pozitívny prínos.” 


Grafiku nevyštudovala, je samouk, ktorý tvrdo pracoval na tom, aby sa mohol živiť tým, čo ho baví. A je to cítiť aj v jej práci. Má chuť učiť sa, hľadá a nachádza kreatívne riešenia a aj vďaka tomu prináša do ateliéru nový vietor. 


Je dôležité mať okolo seba ľudí, s ktorými ste na jednej vlnovej dĺžke. V súkromí, ale aj v práci, veď tam trávite obrovské množstvo času. Dobré vzťahy si v ateliéri ceníme, nielen v samotnom tíme, ale aj s našimi klientmi. Práve preto sú mnohí z nich postupne aj našimi priateľmi. 


Nebojte sa ukázať zo seba viac ľudskosti aj v práci či pri jej hľadaní. Môže to dopadnúť len dobre.