Skip to main content

Medzinárodný festival animácie
štvrtok – nedeľa, 29. 6. – 2. 7. 2017


Koncom júna oslávi v Žiline svoje desiate narodeniny Medzinárodný festival animácie Fest Anča. Ako jediný na Slovensku prináša každý rok krátke a celovečerné animované filmy pre dospelého diváka, ako aj pre deti. Opäť budete mať možnosť v Žiline stretnúť filmárov, hudobníkov či umelcov, ktorí patria k špičke súčasného tvorivého sveta.


Príde aj Robert Morgan

Tento rok budeme oslavovať vo veľkom. Príde totiž kráľ animovaného hororu, držiteľ prestížneho ocenenia BAFTA, Robert Morgan. Na letnej narodeninovej párty nebude chýbať aj britský režisér Paul Bush, ktorý nám ukáže, že animovaný film môže mať aj silu dokumentu. Od majstra bábkovej animácie Barryho Purvesa sa na workshope naučíte, ako sa robí stop-motion animácia.


Fest Anča Game Days

Tých, čo majú radi počítačové hry, určite poteší, že sa v jedinečných priestoroch Novej synagógy bude aj tento rok konať podujatie Fest Anča Game Days. 10. výročie Fest Anča oslávime spolu s hviezdami nezávislého neba, kam patria vývojári Amanita Design s aktuálnou ešte nevydanou strelenou hrou Chuchel, ale aj tvorcovia absolútneho hitu Monument Valley, ktorý príde predstaviť výtvarný riaditeľ štúdia Ustwo Games. Chuťovkou bude projekt Light in Chorus dvojice anglických študentov, využívajúcich iba časticové efekty ako stavebný kameň pre ich debut.


Bohatý sprievodný program

A to nie je všetko! Nebudú chýbať aj kreatívne workshopy, prednášky, projekcie so živou hudbou, premietanie rodinných filmov na námestí Andreja Hlinku, koncerty, párty či obľúbené Anmation Karaoke Battle.


Vybavenie festivalu

Nakoľko ide o viacdňový festival aj v open-air prostredí, návštevníci môžu využiť stanové mestečko a telocvičňu, ktoré sa nachádza hneď vedľa Stanice.
www.festanca.sk