Skip to main content

Nabitý program počas 4 festivalových dní pritiahol množstvo divákov.

Počas 4 dní sme premietli 8 plnohodnotných, 2 hodinových filmových pásiem, plných unikátnych filmov zo slovenskej aj zahraničnej produkcie.

O výbornú atmosféru sa postarali naši úžasní hostia. Ekológ a aktivista Erik Baláž s výbornou prednáškou o medveďoch. Ján Mazanec, ktorý po prezentácii svojho filmu Po červenej domov viedol s divákmi dlhú diskusiu o ich rodinnom prechode cestou SNP. Horolezec Richard Nemec si pripravil skvelú prezentáciu o jeho vysnívanej mimoriadne náročnej ceste, ktorú spolu s Mišom Sabovčíkom preliezli voľným štýlom – Slovak Direct v južnej stene Denali. Cestu ako prví vyliezli Slovenskí horolezci Blažej Adam, František Korl a Tono Križo v roku 1984 a stala sa jednou z najvážnejších a najikonickejších ciest v celom masíve. Bolo nám veľkou cťou a potešením privítať aj tvorcu tejto cesty Blažeja Adama, ktorý si ju na Rišove pozvanie prišiel ku nám po 38 rokoch pripomenúť.


Vzhľadom na chladné počasie a dážď sme sa nakoniec rozhodli kvôli komfortu a bezpečnosti presunúť festival do vnútorných priestorov Stanice, sály S1. Premietli sme 22 filmových titulov a pripravili 3 prezentácie s hosťom. Záujem divákov o festival bol nad očakávania, prezentácie aj väčšina filmových blokov boli vypredané. Festivalu sa zúčastnilo viac ako 450 divákov.


Ďakujeme za podporu!
Tešíme sa na budúci ročník!