Skip to main content

S prácou pána Dlhopolčeka ako majiteľa a grafika grafického štúdia „Profigrafik“ sme sa mali možnosť stretnúť už v minulosti,

keď pre nás vytváral informačné materiály a návrhy plagátov na naše koncertné podujatia v rámci Mestského Divadla v Žiline. Jeho práca bola vždy na vysokej úrovni a bola vždy veľmi nápaditá. Tak je tomu aj teraz, keď sme sa na neho obrátili s prosbou o úpravu nášho bukletu na naše novo pripravované CD.

Samotné spracovanie návrhu je veľmi nápadité a zaujme už na prvý pohľad svojou prehľadnosťou nápaditosťou. Oceňujeme spojenie troch farieb zelenej, bielej a žltej, kde vo výslednom efekte sa všetky navzájom vyvážene plelínajú. Na zelenom pozadí vynikne text napísaný bielou farbou. Na podstatné veci poukáže ešte zvýraznenie žltou farbou. Z celého návrhu je cítiť jasný zámer, upútať na prvý pohľad.


Oceňujeme celkové spracovanie a výtvarnú koncepciu. Určite by sme prácu pána Dlhopolčeka odporučili aj ďalším záujemcom, hľadajúcim nové, nápadité a inovatívnejšie koncepcie v grafickom dizajne.

Mgr. Martin Oboňa
kapelník DH Fatranka