Skip to main content

Peter Dlhopolček je profesionálny grafický dizajnér. Vedie ateliér Profigrafik, ktorý má sídlo v historickom centre mesta a priamo v srdci žilinskej kultúry – v Mestskom divadle Žilina. Pre KORZO Restaurant navrhol logo a vizuálny štýl komunikačných materiálov. O tom, ako prebiehal tento kreatívny proces, sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.


Je KORZO prvá reštaurácia, pre ktorú si vytvoril vizuálnu identitu?


Nie je to prvá realizácia v oblasti hotelových a reštauračných služieb. Náš ateliér má už za sebou viac projektov, pri ktorých sme brali ohľad na architektúru a ľudí, ktorí budú takéto zariadenie navštevovať. Zo žilinských projektov spomeniem napríklad dlhoročnú spoluprácu s reštauráciou Vulcano alebo tvorbu loga populárnej pivotéky Na 7. schode.


Ako sa rodilo logo KORZO Restaurant?


Inšpiráciu sme hľadali predovšetkým v štátnom archíve a starých knihách, tak aby bol koncept loga použiteľný nielen na papieri, ale aj v interiéri podniku. V KORZE nájdete motív loga v rôznych variáciách na lampách, obkladačkách, nástenných dekoráciách… Kruh pod písmenom „K“ symbolizuje korzovanie, kvietok posilňuje milú, farebnú a zároveň dobovú atmosféru.


Ako dlho trval proces tvorby vizuálnej identity reštaurácie?


Podľa požadovaných termínov :). Vždy sa snažím dodržať termín a som rád, že sa mi to stále darí. A proces spolupráce s týmto klientom trvá naďalej, navrhli sme tiež logo značky „Poctivá gazdinka“, tak aby korešpondovalo s interiérom a identitou reštaurácie. A pre priaznivcov bicyklovania aj originálny stojan na bicykle.


Páči sa ti myšlienka navrátenia korzovania do centra Žiliny?


Historické centrum Žiliny mám veľmi rád už od detstva, a preto chcem pri svojich projektoch čo najviac zachovať pôvodný ráz Žiliny. Nie vždy je dobre polepiť výklady od hora dole fóliami… Ku všetkému sa snažíme v našom ateliéri pristupovať podľa nášho obľúbeného sloganu „čím menej, tým viac, čím viac, tým menej“. Dobrú architektúru si treba vážiť a pristupovať k nej s ohľadom na budúce generácie.


Kde nájdeme ukážky tvojich ďalších prác?


Na stránkach nášho ateliéru :)