Skip to main content

Klub fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov a Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici už 11 rokov organizujú odbornú súťaž vo viacerých kategóriách s názvom “Najkrajšia kniha a propagačný materiál o Slovensku”.

Cieľom súťaže je prispieť k zvyšovaniu estetickej úrovne obrazových a obrazovo – textových kníh a iných propagačných materiálov o Slovensku a jeho územných častiach: krajoch, regiónoch, mestách a obciach, aby boli rovnocenné úrovni propagačných produktov vychádzajúcich v starých členských štátoch Európskej únie. Do súťaže bola prihlásená aj naša publikácia s názvom: Príbeh Svätojánsky. Socha sv. Jána Nepomuckého v Divine. Príbeh Svätojánsky síce nezabodoval na najvyšších priečkach, ale získal Čestné uznanie v kategórii Knihy o obciach – monografické publikácie.


Toto malé dielko širokého tímu autorov sme sa rozhodli prezentovať aj na tohtoročnom Frankfurtskom knižnom veľtrhu (Die Frankfurter Buchmesse 2018), ktorý sa uskutoční v októbri tohto roka. Po skončení veľtrhu kniha zostane v knižnici Slovenského veľvyslanectva v Nemecku.