Skip to main content

Dobre si uvedomujeme, že máme len jednu planétu. Preto sa na to snažíme myslieť nielen pri našom bežnom živote, ale aj pri našej práci.

Niektoré veci sú pre nás už dlho samozrejmosťou separujeme odpad, triedime nepotrebné veci a tie čo sú ešte schopné ďalšieho života sa snažíme posunúť vždy tam, kde ešte spravia službu. Sharujeme to, čo nie je nevyhnutné kupovať. Chodíme veľa peši a na bicykli a auto používame naozaj v len nevyhnutných prípadoch. Pri nákupoch vždy zvažujeme účelnosť, pôvod a materiály. Radšej máme trvácne kvalitné produkty, ktoré dobre vyzerajú, sú nadčasové a ideálne aj s príbehom. Dokonca ani sekáče niektorým z nás rozhodne nie sú cudzie, veď častokrát sú z nich kvalitnejšie a krajšie úlovky ako z tuctovej konfekcie.


Ohľaduplný prístup k životnému prostrediu je naplno udomácnený aj v našom ateliéri. Všetko riešime online, nepoužívame „šmíraky“, za rok neminieme ani balík kancelárskeho papiera. Kompletnú dokumentáciu a archívy máme online. Vyberáme pre naše projekty dodávateľov, ktorí pracujú s kvalitnými materiálmi. A aj u klientov sa snažíme presadzovať šetrný prístup k okoliu či už po vizuálnej, ale aj po ekologickej stránke, či už pri tlači, plánovaní reklám, dizajnu interiérov a exteriérov. Určite vždy zaujme viac čistý dizajn z kvalitne osadenými prvkami ako nejaká plastová pohroma, cez ktorú ani lúč slnka neprejde.


Participujeme na viacerých projektoch, s dobrými úmyslami voči nášmu okoliu a prírode, pretože s nimi zdieľame hodnoty. A hodnoty sú pre nás naozaj dôležité, rovnako ako to, aby naša práca bola pofi, kvalitná a mala ešte aj trochu hlbší zmysel.