Skip to main content

Jana Kirschner nám veľmi pomohla, určite ste si ju všimli ako tvár našej kampane na 2%. Jej tohtoročnú podporu rekonštrukcie symbolicky zavŕši koncert v rámci jej Moruša Čierna Tour v piatok 9. októbra 2015 priamo v synagóge. Tešíme sa!


Koncom minulého roka vydala Jana Kirschner album s názvom Moruša Čierna, ktorý je pokračovaním unikátneho hudobného projektu. Prvá časť s názvom Moruša Biela vyšla v novembri 2013 a stala sa jedným z najpredávanejších titulov na Slovensku. Vtedy Jana absolvovala koncertné turné, ktoré videlo niekoľko tisíc divákov nielen na Slovensku, ale i v Čechách.


 Druhá nemenej úspešná časť projektu už mesiac po jej vydaní dosiahla platinový status za predaj na Slovensku a singel MUZIKA! vyšiel celosvetovo v britskom hudobnom vydavateľstve Doubledrop. Prináša strhujúcu hudobnú cestu plnú prekvapení a dojímavých hudobných okamihov, ako aj originálnu melodiku a ženskú poetiku.


Malý rodinný orchester doplnený o mužský spevácky kvartet, elektroniku a videoart nenechajú chladným ani náročnejšieho poslucháča. Okrem piesní z oboch albumov na koncerte v synagóge zahrá aj skladby z albumu Krajina Rovina i najznámejšie skladby v novej úprave.


Pozývame na Moruša Čierna Tour 2015 a sme hrdí, že môžeme byť žilinskou adresou tohto koncerte.


 Lístky sú už v predpredaji – ak si ich kúpite osobne na Stanici Žilina-Záriečie alebo v našej galérii Plusmínusnula, podporíte tak aj ďalšiu rekonštrukciu synagógy. Rezervovať si ich môžete emailom na rezervacie@stanica.sk, je potrebné ich ale do dvoch týždňov od rezervácie uhradiť a vyzdvihnúť.


 

Lístky sa predávajú aj v sieti Ticketportal.