Skip to main content

Divadlo si pre vás pripravilo pestrý program na február.


Divadlo si pre vás pripravilo novú premiéru hry Daniela Doubta s názvom Vzkriesenie. Tešiť sa môžete aj na ďalšie podujatia.


Vo februári vás čaká druhá premiéra sezóny, hra Vzkriesenie. “Jedná sa o komédiu plnú spletitých vzťahov v jednom ruskom literárnom vydavateľstve. Hrdinovia príbehu sa doslova topia v osobných problémoch na poli lásky, avšak vedome či nevedomky zatláčajú bolesť do úzadia rutinou v práci i v súkromnom živote,” približuje Dagmar Košťanová z Mestského divadla Žilina. V hre pritom autor tak trochu paroduje motívy z ruskej klasiky. Režijne ju pripravuje Eduard Kudláč.


Premiéra hry Vzkriesenie sa uskutoční 11. februára vo Veľkej sále Mestského divadla v Žiline.


Do divadla zavítajú aj hostia, ktorí vám predstavia hudobné predstavenie Peter a Lucia. Ide o koncert, na ktorom zaznejú piesne z tohto muzikálu. Korene projektu siahajú niekoľko desaťročí do minulosti. “O texty piesní sa postarali Alta Vášová a Ján Štrasser, hudbu zložili a na pásku nahrali Dežo Ursiny a Jaro Filip. Projekt sa v dobe svojho vzniku nepodarilo zrealizovať do divadelnej podoby. Dnes piesne z nahrávky nanovo aranžovala kapela Talent Transport. Jakub Ursiny spieva party Petra a roly Lucie sa ujala Dorota Nvotová,” vysvetľuje D. Košťanová.


Koncert Peter a Lucia sa s úspechom predstavil na jeseň 2016 v niekoľkých slovenských a českých mestách. V Mestskom divadle Žilina je plánovaný na 10. február o 21.00 v Štúdiu divadla.