Skip to main content

Minulý rok bol jeden z najlepších a najzaujímavejších za posledné obdobie.
Podarilo sa nám toho mnoho.

Petrovi, nášmu grafikovi, sa splnil sen a jeho plagáty boli vybrané vo viacerých súťažiach aj galériách. Mal samostatnú autorskú výstavu v žilinskej galérii Tri steny. Vystavoval tiež plagáty na Poster Quadrennial Bardejov aj na výstave Bucharest graphic days 2023 v Bukurešti. Dokonca dostal ocenenie na medzinárodnej výstave EKOPLAGÁT´23 v Považskej galérii umenia v Žiline za trilógiu plagátov s tematikou ochrany prírody a životného prostredia. Aj ďalšie grafické spracovania z nášho ateliéru sa dočkali ocenenia.

 

V spolupráci s kresličmi z Hento toto sme zrealizovali pre CTP park Košice – našu najrozmernejšiu grafiku, ktorá merala 90 x 9 metrov. Ďalšia objemná grafika bola pripravená pre desaťmiestny teplovzdušný balón, ktorý sa predviedol na úžasnom Katarskom balónovom festivale a tiež tam dostal ocenenie za dizajn.

 

S Krajským pamiatkovým úradom v Žiline, jeho riaditeľom doc. Ing. Milošom Dudášom, CSc. a jeho kolegami sme vytvorili krásnu knihu – 20 rokov s pamiatkami. Publikácia mapuje pôsobenie KPU za posledných 20 rokov v žilinskom kraji. Knižka sa stala najpredávanejšou v Žilinskom Artfore a dostala ju aj slovenská pani prezidentka Zuzana Čaputová a český pán prezident Petr Pavel.

 

Viaceré spolupráce presahujú hranice nášho mesta aj krajiny. Navrhli sme mnoho lôg. Medzi naše obľúbené patrí logo pre plzenskú reštauráciu Klika v Prahe a tiež logo pre tanečníka a učiteľa súčasného tanca Jara Viňarského rovnako pôsobiaceho v hlavnom meste Českej republiky.

 

Náš ateliér sa dlhodobo zaoberá nielen grafikou, ale aj marketingom a prípravou či podporou rôznych eventov. Graficky, marketingovo aj správou sociálnych sietí sme pomohli mnohým žilinským festivalom. Postarali sme sa o plagáty pre festival Hudba sveta Žilina, pripravili sme grafiku a marketing k 20. výročnému ročníku Žilinského literárneho festivalu. Navrhli sme logo a komplet vizuálnu identitu žilinskému festivalu svetla ŽIŽA. Samozrejme sme zorganizovali už 11. ročník festivalu Hory a mesto Žilina, ktorý dlhodobo patrí medzi naše srdcovky a tvoríme ho celý pod taktovkou ateliéru Profigrafik.sk. V neposlednom rade sme pripravili ešte niekoľko koncertov pod značkou Rap Station. Spolupracovali sme na open air festivale Streetfood Žilina a Žilinskom festivale kávy v Novej synagóge.

 

Najkomplexnejší marketing za posledný rok pripravila Dagmar pre všetky projekty žilinskej developerskej spoločnosti Istrofinal. Okrem klasického marketingu sa postarala o viacero eventov počas roku a výborné kolaudácie dokončených etáp pre projekty Kamence v Kysuckom novom Meste a Kasárne v Brezne.

 

Ďalšiu perfektnú marketingovú akciu sme pripravili pre Kompostujme od nápadu až po workshop s deťmi a ich pani učiteľkami na prvom stupni základnej školy Martinská. Ďakujeme za túto zaujímavú skúsenosť. Tešíme sa z každej novej spolupráce.

 

Jedným z našich nových klientov je aj sympatický remeselný pivovar Huncút. Realizujeme pre nich návrh webu, celoplošný polep dodávky a všetko čo potrebujú. Rovnako aj spoločnosť Polytex, vyrábajúca farby neďaleko Žiliny, sa rozhodla pre naše služby. Už majú od nás nové pekné etikety na produkty, katalóg a vizualizácie pre web. Pre žilinskú spoločnosť RED, ktorá zabezpečuje realitné služby, sme realizovali malé aj veľké grafické práce pre viaceré projekty. Nové super obaly aj ďalšie grafiky od nás majú aj v Habesh Caffee, ktorá dováža kávu až z Etiópie.

 

Okrem týchto hightlightov sme sa celý rok naplno venovali aj našim stálym klientom Stanici Žilina-Záriečie, Novej synagóge, Rosenfeldovmu palácu, Štátnemu komornému orchesteru, super reštauráciám NaRohu a Nimbu, kníhkupectvu Artforum a vydavateľstvu Artis Omnis, s ktorým sme vytvorili aj knihu pre Refresher Strašidelné príbehy Slovenska.

 

Dúfame, že aj tento rok bude plodný a plný príležitostí na kreatívne realizácie a zaujímavé stretnutia.

Ešte raz veľké ĎAKUJEME za rok 2023 a tešíme sa plní očakávaní na rok 2024!