Skip to main content

Typografia a dizajn sú dva dôležité prvky pri tvorbe akéhokoľvek grafického materiálu, ako napríklad webových stránok, letákov, plagátov, časopisov, kníh a podobne.

 
Typografia sa týka vzhľadu písmen, ich formy, veľkosti, rozloženia a farebnosti, zatiaľ čo dizajn sa týka celkovej vizuálnej prezentácie a estetiky. Správne použitie typografie v dizajne môže mať veľký vplyv na to, ako sa vníma a číta vaša grafická práca. Typografia môže pomôcť zdôrazniť určité prvky alebo myšlienky, zlepšiť čitateľnosť, zvýrazniť hierarchiu informácií alebo dokonca vytvoriť určitú náladu alebo pocit. Výber vhodnej typografie môže tiež pomôcť vytvoriť konzistentnú a profesionálnu vizuálnu identitu pre vašu značku alebo organizáciu. Dizajn zahŕňa aj iné prvky, ako sú farby, obrázky, textové boxy, alebo layout. Vytváranie účinného dizajnu zahŕňa zohľadnenie všetkých týchto prvkov a ich kombináciu tak, aby výsledná práca bola vizuálne príťažlivá a funkčná. Pretože typografia a dizajn sú dôležité prvky grafického dizajnu, odporúčame venovať im dostatočnú pozornosť a používať ich správne v každom projekte. Ak potrebujete pomôcť s výberom vhodnej typografie a záleží vám na dizajne vašich materiálov je ideálne obrátiť sa na skúseného grafického dizajnéra.

V našom ateliéri máme s typografiou a dizajnom bohaté skúsenosti. Sledujeme súčasné trendy, vieme čo funguje, čo sa k sebe hodí, čo upúta čo pôsobí tak ako je potrebné s ohľadom na preferovanú cieľovú skupinu.